Najczęściej zadawane pytania
  • Pod jakim adresem będzie widoczna nasza strona ślubna?
Wasza strona będzie widoczna pod adresem www.strona-slubna.pl/wasz_login, czyli np. www.strona-slubna.pl/aniaimarcin
Zachęcamy, by adres Waszej strony ślubnej wydrukować na zaproszeniach i zawiadomieniach.
  • Czy link do naszej strona ślubna pojawi sie automatycznie na stronie serwisu strona-ślubna.pl?
Wasza strona może pojawić się w zakładce "Strony naszych użytkowników" tylko jeśli wypełnicie pole "Tytuł w spisie stron" podczas rejestracji lub później w edycji konta. Pozostawienie tego pola pustego sprawi, że link do Waszej strony nie pojawi się na liście.
  • Obawiam się, że stworzenie strony ślubnej jest trudne dla osoby zupełnie niekomputerowej...
Nic podobnego! Stronę ślubną w naszym serwisie można po prostu "wyklikać", nie jest bynajmniej potrzebna wiedza informatyczna! Ponadto w procesie tworzenia strony wspomagać Cię będą "podpowiadacze", czyli ikonki ze znakami "?" (dotyczące kwestii technicznych) oraz "!" (zawierające sugestie na temat zawartości strony).
  • Chciałam się zarejestrować, ale login utworzony od naszych imion jest już zajęty :( Co robić?
Pokombinuj! :-) Odwróć kolejność imion, użyj zdrobnień, nazwisk, wstaw między imiona myślniki, dodaj cyfry (np. rok Waszego ślubu)...
  • Na czym polega obsługa obcych języków?
Strony w serwisie strona-ślubna.pl obsługują obce języki na dwóch płaszczyznach.
Po pierwsze, serwis strona-ślubna.pl umożliwa wspólne tworzenie strony dla par mieszanych, tzn. gdy jedno z narzeczonych jest cudzoziemcem i nie zna języka polskiego. Dlatego istnieje możliwość edycji strony w obcych językach - wszystkie teksty na stronie będą wyświetlone w obcym języku.
Po drugie, będziecie mogli stworzyć obcojęzyczne wersje swojej strony, przeznaczone dla gości z zagranicy. Także wykorzystywane przez Was moduły będziecie mogli zlokalizować dla innych języków - np. opisy prezentów na liście prezentów czy tytuły zdjęć w galerii.
Przełączanie pomiędzy językami odbywa się poprzez kliknięcie na ikonę przedstawiającą odpowiednią flagę.
  • Jakie języki obce są obsługiwane?
Obecnie tylko język angielski. Wkrótce dodamy obsługę języka duńskiego, a w dalszej przyszłości - niemieckiego.
  • Czy da się wykorzystać moduł "prezenty", w sytuacji, gdy chcielibyśmy dostać koperty?

Oczywiście. Zamieśćcie po prostu na liście 1 prezent o nazwie "pieniądze" / "koperty" / "waluty" etc. :) Oznaczcie ten prezent jako "nie podlegający rezerwacji".

Ze swojej strony sugerujemy jednak, by zawsze umieścić na liście choćby kilka prezentów! Praktyka pokazuje, że zawsze część osób woli kupić prezent (dla Waszych najbliższych przyjaciół podarowanie Wam pieniędzy może być krępujące).

Krótka lista prezentów rzeczowych plus 1 pozycja "pieniężna" jest chyba idealnym kompromisem w kwestii prezentowej i w przeciwieństwie do zbyt dosłownej prośby o pieniądze żaden z gości nie powinien czuć się urażony.

Lista prezentów może też zawierać spis niedrogich drobiazgów, które moglibyście dostać od gości przychodzących wyłacznie na ślub.

Partnerzy: Wideofilmowanie